01 شهریور 1401

مراکز تخصصی قلب و عروق ارومیه

قلب به عنوان یکی از مهمترین بافت های بدن وظیفه خون رسانی را بر عهده دارد و در صورت ایجاد اختلال در عملکرد آن و ابتلا به بیماری های قلبی ، مشکلات اساسی برای فرد مبتلا حادث می شود . در صورت توقف فعالیت قلب نیز بیمار در صورت عدم اقدامات فوری و تخصصی با مرگ مواجه خواهد شد . علاوه بر قلب دریچه ها و رگهای خونی منتهی به آن نیز در روند زندگی سالم بسیار تاثیر گذار هستند . عروق قلبی نیز ممکن است دچار انسداد و اختلال شده و عملکرد قلب را تحت تاثیر قرار دهند که در صورت عدم رسیدگی منجر به ایست قلبی و فوت بیمار می شود .

به همین منظور در نقاط مختلف هر شهری کلینیک ها ، درمانگاه ها و بیمارستانها تخصصی قلب و عروق مشغول به فعالیت هستند. در شهرستان ارومیه نیز چند مورد از این مراکز درمانی وجود دارد که در راستای هدف اصلی سامانه وقتم ( وبسایت و اپلیکیشن موبایل معرفی و نوبت دهی مراکز درمانی ارومیه ) ، در زیر به معرفی مختصر آن ها می پردازیم .

1 - مرکز آموزشی و درمانی تخصصی و فوق تخصصی قلب سیدالشهدا ( ع ) ارومیه

کلنگ احداث این بیمارستان در سال 1371 توسط خیرین ارومیه بر زمین زده شد ولی به علت کمبود اعتبار و برخی مشکلات دیگر نیمه کاره رها شد . در سال 1388 و در مهر ماه ، این بار با مجوز و نظارت وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی وقت ، این وعده عملی شد و بیمارستان سیدالشهدا ( ع ) به صورت رسمی به بهره برداری رسید .

ساختمان  این مرکز در زمینی به مساحت 10 هزار متر مربع و در 6 طبقه و با تجهیز بوسیله  153 تختخواب بنا شد . 437 نفر پرسنل در این مرکز فعالیت می کنند . بخش های بیمارستان مشتمل سه اتاق عمل جراحی، مراقبت‌های ویژه، چهار بخش CCU، داخلی مردان،زنان،اطفال، آنژیوگرافی ، اورژانس، بخش رادیولوژی، و درمانگاه است .

این بیمارستان یکی از پیشرفته‌‌ترین و مجهزترین بیمارستان تخصصی در شمال غرب کشور به حساب می آید که با آغاز  به کار شدن این بیمارستان،دو مرکز قلب طالقانی و امام خمینی ارومیه به عنوان بخش‌های اورژانس قلب فعالیت می‌کنند.

پزشکان متخصص این مرکز :

در این مرکز درمانی تخصصی قلب درمانگاه داخلی و درمانگاه جراحی قلب وجود دارد .

پزشکان درمانگاه داخلی قلب این مرکز عبارتند از :

دکتر دهقانی

دکتر عباس نژاد

دکتر قره باغی

دکتر محمد رستم زاده

دکتر رحیمی

دکتر خلیلی

دکتر حاج احمدی

دکتر خادم وطن

دکتر علیرضا رستم زاده

دکتر شریعتی

دکتر فرامرز زاده

دکتر سلیمانی

و در بخش جراحی قلب بیمارستان پزشکانی مانند :

دکتر عسگری

دکتر مهدی زاده

دکتر صالحی

فعالیت دارند .

2 – دی کلینیک تخصصی و فوق تخصصی تدبیر ارومیه :

در کلینیک تخصصی و فوق تخصصی تدبیر ارومیه نیز درمانگاه قلب و عروق فعال می باشد . در درمانگاه تخصصی قلب و عروق کلینیک تدبیر نیز پزشکانی مانند :

دکتر مهسا بهنمون

دکتر مهدی معینی

دکتر رضا حاجی زاده            

دکتر بهزاد رحیمی

دکتر علی سلیمانی  

دکتر مریم فرامرزپور            

دکتر رضا فرامرز زاده          

دکتر فاطمه جودت فر             

دکتر امیر میکائیل وند

دکتر نگار جعفری

به معاینه و معالجه بیماران قلبی می پردازند .

3 - کلینیک تخصصی قلب و عروق دکتر مهدی ناصراسلامی

دکتر مهدی ناصر اسلامی نیز با فراهم آوردن تجهیزات جدید و تخصصی در خیابان خیابان ورزش - روبروی ورزشگاه الغدیر - جنب ورودی ساختمان ابن سینا اقدام به تاسیس کلینیک تخصصی قلب و عروق نموده و در این مرکز به معاینه بیماران مشغول هستند .

سایر پزشکان قلب و عروق در ارومیه ، در دفاتر و مطب های شخصی خود پذیرای بیماران هستند که سامانه وقتم نیز برای معرفی این پزشکان و نوبت دهی مطبشان ، نام و اطلاعات مکانی و شماره تماس و همچنین برنامه زمانبندی حضورشان در مطب را در صفحات اختصاصی هر کدام ، قرار داده است . از جمله این پزشکان می توان به اسامی زیر اشاره نمود .

1 – جناب آقای دکتر احسان مظفری ، متخصص ( گواهینامه ) قلب و عروق به شماره نظام پزشکی 115683 و دارای مجوز فعالیت از سازمان نظام پزشکی شهرستان ارومیه

آدرس مطب دکتر احسان مظفری : استان آذربایجان غربی _ شهرستان ارومیه _ خیابان حسنی _ ساختمان رازی _ طبقه ۶ _ واحد ۳ و شماره تماس مطب ایشان : 04433435816 می باشد .

2 – جناب آقای دکتر کامران آیین فر ، فلوشیپ - اقدامات مداخله‌ای قلب و عروق (اینترونشنال کاردیولوژی) بزرگسالان به شماره نظام پزشکی 121736 و دارای مجوز فعالیت از سازمان نظام پزشکی شهرستان ارومیه می باشند .

آدرس مطب ایشان : استان آذربایجان غربی _ شهرستان ارومیه _ خیابان حسنی _ ساختمان فریال _ طبقه 4 _ واحد 10 هست و شما میتوانید از طریق شماره تلفن : 04433459292 با مطب ایشان تماس بگیرید .

3 - سرکار خانم دکتر لیلا تقی پورثانی ، متخصص بیماری های قلب و عروق به شماره نظام پزشکی 85544 و دارای مجوز فعالیت از سازمان نظام پزشکی شهرستان ارومیه هستند .

آدرس مطب ایشان واقع در استان آذربایجان غربی- شهرستان ارومیه- شهر ارومیه – خیابان حسنی - ساختمان ماندگار- طبقه 3 - واحد۱ و شماره تماس مطب ایشان : 04433439651 هست .

4 – جناب آقای دکتر محمد رضا رجبی متخصص بیماری های قلب و عروق به شماره نظام پزشکی 90521 و دارای مجوز فعالیت از سازمان نظام پزشکی شهرستان ارومیه هستند . آدرس و اطلاعات مطب : آدرس مطب جناب آقای دکتر محمد رضا رجبی واقع در استان آذربایجان غربی- شهرستان ارومیه- شهر ارومیه - خیابان حسنی - خیابان حسنی - ساختمان آسمان - طبقه ‌۴‌و شماره تماس مطب ایشان : 04433479944 می باشد .

اطلاعاتی شامل آدرس و اطلاعات تماس مطب سایر پزشکان متخصص قلب و عروق نیز در صفحات اختصاصی مربوط به هر کدام ، در سامانه وقتم ( وب سایت و اپلیکیشن موبایل معرفی و نوبت دهی پزشکان ارومیه ) درج و ثبت شده و قابل مشاهده است .

دیگر مطالب :

برای دسترسی آسان به همه پزشکان ارومیه و گرفتن سریع ترین وقت، اپلیکیشن وقتم را دانلود کنید.

دانلود از کافه بازار دانلود از مایکت