01 شهریور 1401

پرستار سالمند در منزل

مراقبت از سالمندان

بسیاری از سالمندانی که می خواهند در خانه خود بمانند، به دلیل ناتوانی در انجام کار در خانه ، کمبود وسایل حمل و نقل یا به دلیل نیاز به نگهداری در منزل و ناتوانی در انجام این کا، با مشکل مواجه می شوند. سامانه وقتم در راستای هدف معرفی پزشکان و مراکز درمانی شهرستان ارومیه در فضای دیجیتال در بستر های وب سایت و اپلیکیشن موبایل و صفحات اختصاصی در فضای مجازی اقدام به معرفی مراکز ارائه دهنده خدمات پرستاری از سالمند در منزل نموده و شما میتوانید مطالب مربوط به این خدمات را در سامانه مطالعه نمایید .

در حال حاضر روند رو به رشدی در صدور مجوز به دفاتر پرستاری در منزل وجود دارد که شرکت های خصوصی این خدمات را با دریافت هزینه ارائه می کنند . افرادی که نیازمند دریافت خدمات پرستاری در منزل هستند و امکان دریافت این خدمات را دارند  می توانند پیمانکاران مورد اعتماد یا کارگرانی را استخدام کنند که برای کار با سالمندان آموزش دیده اند . این به بسیاری از کسانی که مجبور به خروج از منزل خود هستند و در عین حال بیمار سالمند نیازمند به مراقبت در خانه خود دارند  اجازه می دهد تا با استفاده از امکانات این شرکت ها و خدمات لازم برای نگهداری از بیمار مستقر درخانه خود را دریافت کنند یا با کمک این افراد با خیال راحت به انجام امورات خود در خارج از منزل بپردازند.

بسته های مراقبت از خانه انعطاف پذیر هستند. مراقبت‌ها و خدمات دیگری متناسب با نیازهای شما وجود دارد. با مشاوره با مسئولان شرکت مد نظرتان میتوانید به بررسی شرایط سالمندتان پرداخته و خدمات مورد نیاز را برنامه ریزی و دریافت کنید.

مشخصات کلی خدمات پرستاری از سالمند در منزل شامل موارد زیر می باشد.

1 - مستقیماً با نیازها و اهداف مراقبتی شناسایی شده سالمند شما مرتبط است.

2 - سلامت و تندرستی فرد مورد نظر شما را بهبود می بخشد.

3 – امکان دریافت خدمات نگهداری بدون نیاز به خروج از منزل را برای شما فراهم می کند.

4 - می تواند در چارچوب بودجه برنامه ریزی شما تنظیم شود.

این خدمات هرگز جایگزین خدمات پزشکی که شما باید با حضور در بیمارستان ها و یا مراکز درمانی دریافت کنید نخواهد بود . بطور مثال انجام اعمال جراحی تخصصی باید در بیمارستان ها و زیر نظر مستقیم و توسط پزشک متخصص انجام گیرد . از این رو به برخی از موارد اینگونه خدمات اشاره می کنیم.

پرستاری از سالمند در منزل چه خدماتی را شامل نمی شود؟

در فهرست مراقبت‌ها و خدمات نگهداری از سالمند در منزل مواردی وجود دارد که نباید در بسته مراقبت در منزل برای انجام این موارد استفاده کنید . این موارد عبارتند از:

1 - اقلامی که معمولاً از درآمد عمومی خریداری می شوند.

 2 - خرید غذا ، به جز به عنوان بخشی از نیازهای تغذیه مفید برای بیماری.

 3 – برنامه ریزی برای اقامت دائم پرستار و انتظار از وی برای انجام کارهای شخصی از جمله کمک در خرید خانه ، انجام امورات بانکی و غیره.....

 پرداخت هزینه های مراقبت در منزل

پرداخت مبالغ مربوط به دریافت این خدمات ، بر اساس تعرفه های دولتی تعیین شده توسط مراجع ذیربط ، توسط کسی که قرارداد را امضا می کند و به حساب دفتر پرستاری صورت می گیرد . در کشورهایی مانند استرالیا دولت قسمتی از هزینه های مربوط به خدمات پرستاری از سالمند در منزل را تامین نموده و به اینگونه کمکی به افراد دریافت کننده این خدمات می نماید . هزینه های مربوط به تجهیزات و دارو های مصرفی نیز بر اساس امکانات موجود در دفتر پرستاری و با توافق طرفین پرداخت می شود.

چه شرکت هایی این خدمات را ارائه می دهد؟

خدمات مورد نظر در ایران توسط شرکت های ارائه دهنده خدمات پرستاری که دارای مجوز های لازم از معاونت درمان دانشگاههای علوم پزشکی هستند و همچنین برای مراقبتهای غیر پزشکی توسط شرکت های خدماتی که از اداره کار مجوز دارند انجام می پذیرد.

نحوه دریافت خدمات:

شما یک ارائه دهنده خدمات را انتخاب می کنید که برای شما مناسب است. سپس با عقد قراردادی مابین شما و شرکت مورد نظر لیستی از خدمات مورد نیاز در چارچوب قوانین موجود تهیه و تنظیم گشته و برنامه ریزی زمانی تعیین شده و پس از پرداخت مبالغ بر اساس تعرفه های مصوب خدمات مورد نظر را دریافت می نمایید.

مدت زمان دریافت خدمات:

پس از اینکه واجد شرایط ارزیابی شدید، مدت زمانی که طول می کشد تا بسته مراقبت در منزل را دریافت کنید به سطح بسته ای که توافق در مورد آن صورت گرفته  بستگی داردبا این حال  نیاز فوری یک فرد به خدمات نیز می تواند بر مدت زمانی که ممکن است طول بکشد تا بسته مراقبت در منزل را دریافت کند موثر است . کسانی که نیازهای فوری یا بیشتر دارند در اولویت دریافت خدمات هستند. برای افرادی که دارای اولویت متوسط ​​هستند ، زمان انتظار برای  دریافت خدمات مراقبت خانگی پیش بینی شده است.

دیگر مطالب :

برای دسترسی آسان به همه پزشکان ارومیه و گرفتن سریع ترین وقت، اپلیکیشن وقتم را دانلود کنید.

دانلود از کافه بازار دانلود از مایکت